Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az igazság egyszerű, varázslat márpedig létezik!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeCsüt. Jún. 07, 2012 6:47 pm

Az emberi szörnyetegek élete sivár. Egyetlen, megszállott vágy hajtja őket, minden más csak annyira fontos, amennyire hozzájárul a vágy kielégítéséhez. Az emberi érzések oly lassan mosódnak ki lelkük szövetéből, hogy szinte már csak akkor vesszük észre hiányukat, amikor teljesen eltűntek. A lélek nem hal el, amíg él a test. Rohamok kísérik a lélek haláltusáját: érzelgősség, szánalom, túlzott erkölcsi érzékenység, felesleges és esztelen hősiesség.
Életem elveszett valahol a sötét és hideg, kopár skandináv tájakon. Morte D'amour udvarában pedig lelkem összes szilánkja.


Szürke csapzott és mocskos bundám egészen a fekete bőrcipőm orráig ért, amelyet acél keretezett. Hajam szorosan a fejem tetejére volt fonva, amit eltakart nehéz bőr csuklyám, arcom nem látszott a fekete éjszakában csak szemem világított fénylő kéken aurám körül. Sápatag bőröm elenyészett a csillagos éjben, szárazon éhezett az ólmos vérre, a hatalom piedesztáljára.
Suhanva hagytam el a száguldó vonatot St. Louis határában. Térdre érkezve sötéten a város fényei felé pillantottam és vétkezett mosolyra húztam ajkaimat. A város, amely lüktetett az erőtől, amely a bizonytalanság melegágya volt megtöltötte üres medencémet. Árnyék voltam fényességemben, és halálos skandináv hideg a párás amerikai városban. Szutykos valósággá váltam egy művi és megcsinált, álomban élt újgenerációs államban. Maga voltam a kettősség, a jó és rossz összhangja, a vidámság és a bánat, a szépség és a szörny. Egyszerre voltam dermesztően halálos és egyszeri, egyedi mint a kikelet, a hajnal egy új napban.
Hosszú utazásom egy indokra vezethető vissza, a kíváncsiságra, megakartam ízlelni egy új világot és magammal hozni valami egészen mást. Önnön valóm volt a fagyos Öresund, egész viking népem jeges birodalma, magamban hordoztam a halált, a nomád népek vérét és e szerint éltem egész életem. Megtanultam a sorvadás bűzének utóízét, a rothadó hús érzését, a rabláncokat szétszakítani és új életet élni, a szolga jelet testemre vésték, bokám és csuklóm köré fonták, mégis mindenki félte tekintetem.
Erőm füstösen körüllengett és bevette a levegőt, a város nyüzsgése sem zavart meg engem mert éheztem. Arcom homályba simult, nem lehetett látni vonásaim, csak bundám és csuklyám tűnt ki a tömegből, elsiklottam a halandók előtt szinte észrevétlenül. Táplálkoztam mintha egyetlen örömem lenne ez, szívtam a kettős érzéseket, a boldogság és a szomorúság keserű és kénes egybeolvadását.
Egy közeli sikátorban álltam meg ahol egy férfiből ittam, majd egy nőhöz léptem oda aki megrémült tekintetemtől de én vérét vettem, ő mély álomba zuhant, örökre. Sikítás törte meg figyelmem, ajkaim furcsa morbid mosolyra húzódtak. A lány karja karjaimra fonódtak, mintha egy őz lenne aki íjam elől menekül de nem bír szaladni, a szíve kezemben dobogott és én összetörtem az inakat, izmokat amik azt alkották. Vér fröccsent szürke bundámra, a lány torka felszakadt és összecsuklott, gerince pedig tört fehér fénnyel arcomba világított. A férfi szaladni próbált de eltört a csípője, én élvezettel csavartam ki mint egy meggyet. Ő összeomlott, nem tudott már rebbeni, szárnyai a homályba vesztek, nem emelte fel a fényesség, megtépázta a város szele, én.
Nem törtem a hatalomra, sakkozom és mattot akarok adni. Vártam egy jelre ahogy a város vérében fürödtem. Dühösnek látszottam, inkább ártatlannak néztem ki, ez voltam én szépségem volt rémisztő, erőm volt a halál és az élet, a kettő találkozása.
Vissza az elejére Go down
Aislinn
V. Vámpír - A Város Úrnője
Aislinn


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2012. Apr. 03.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimePént. Jún. 08, 2012 6:44 pm

Ezért teszed okosan, ha közelről megszemlélsz valakit, mielőtt ismeretlenül elfogadod róla mások méltató vagy dorong ítéletét.
A kegyetlenség végső soron megérthető, de a tébollyal nem lehet vitatkozni.


Lágy szelekkel fújja el a halandók imádott nappalát az éjszaka sötétje. Egy egészen más, különös világ ébred fel ilyenkor. Sokakban ott gyökerezik a kétféle ijedtség motívuma ilyen idő tájt. Sokan csupán a téves ijedtségig jutnak el. A félelemig a sötéttől, amelytől az emberek ősidők óta rettegnek. A sötétben nem minden ugyanaz, mint aminek látszik. A kedves öreg úr a sarki boltban kedélyesen beszélget a vevőivel. Éjjel azonban ha hazaér, másokat kínoz, mások életét veszi el. Valaha téves ijedtség uralkodott el mindenkin. Este hazafelé az utcán egyedül, attól rettegve hogy valami rejtőzik a bokroknál. Valami ami gonosz, ami bántani fogja őket. Ez téves volt, mára igaz lett, nem csak a filmeken látni. Tényleg rejtőzik ott valami, ami megmagyarázhatatlan, ami erősebb mint a halandóság.
Ám a XXI. század velejárója az is, hogy az emberek látni akarják ezt a világot. A félelem és a vágy kettős érzése uralkodik rajtuk, valahányszor leszáll az éj, és a mi területünkre lépnek. Várják hogy az a valami előjöjjön a bokorból. Én ezt megmutatom nekik. Akár a Cirkuszban, akár a clubokban legyenek, érzéseik annyira nyilvánvalóak mint az, hogy a nappalt mindig éjszaka követi. Bevallom gyarló gyenge lelküket kihasználom. Felhasználom vágyaikat, kéjüket, kimondatlan érzéseiket arra, hogy elteljek. Nem a vérüket akarom érezni. A vágyak erősebbek mint az. És a legszebb, hogy ők ezt nem tudják. Marionett bábukként térnek vissza minden éjjel. Megadom nekik a pillanatnyi lehetőséget, hogy tényleg úgy érezzék, vágyuk tárgya az övék lehet. Illúziónak, trükknek nevezik. Én túlélésnek és célzatos irányításnak. Úgy érzik szabad akaratból tesznek mindent. Ám vannak dolgok amikre nem mondhatnak nemet, hacsak nem mered rájuk egy fegyver csöve, nem sétálnak le egy sziklaperemről vagy nem dugják a fejüket a sütőbe. És nekem nem mondanak nemet. Soha. A maga módján mulattat ez a helyzet.
Nekitámasztom fejemet az oszlopnak, és figyelem a férfiakat a teremben. Mindannyian megbabonázva nézik a vámpír nőt a színpadon. Testének kecses ívét, bőrének márványos ragyogását, szemei különös fényét. A férfiaknál a szerelem két egyenlő részből áll: kéjvágyból és ámulatból. Az utóbbit a nők is megértik, az előbbiről csak hiszik, hogy tudják, mi fán terem. Talán ha húszból egy akad köztük, aki sejtené, milyen a természete vagy miféle mélységekig hatol; persze lehet, hogy az éjszakai nyugodalmuk és a lelki békéjük szempontjából így a jó. Én egy vagyok ebből a húszból.
Lehunyom a szemem, és kisétálok a helységből. Az utca fényei gyéren derengnek. Csizmáim sarkainak kopogása veri fel a környék csendjét. Megyek valami után, valami után, amely hív magához, feléleszti a kíváncsiságomat, felkelti érdeklődésemet. Egy ismeretlen, mégis lényegét tekintve ismerős.
Ráérősen haladok az utcák sötétjében, elkerülve azt a néhány személyt akik ilyenkor a környéket járják. Ők nem érzik a vér és a halál szagát, amely megül az érzékeimen. Számukra csak akkor válik valóssá, ha a szemükkel látják. Nekem nem kell látnom ahhoz, hogy tudjam.
Megállok a félreeső sikátor bejáratánál. Lábaimnál hever a férfi, és a nő holtteste is. Vérük sűrűn színezi a járdát. A nőt nézem, a vámpírt, aki elvette ennek a két halandónak az életét. Őt, akit nem ismerek, mégis könnyedén megtaláltam. Arca rejtve van előttem, de érzem őt. Más mint én, más kor szülötte, más ország gyermeke, más mester vérvonala.
- Amit teszel, megmutatja hogy ki vagy. Ahogyan teszed, lefesti a képet belső világodról. - sétálok beljebb - Ez lennél te? A diszharmónia démona, aki az éjszaka leple alatt sikátorokban gyilkol?
Elé lépek hogy lássam a tekintetét, érezzem hogy kicsoda ő valójában. Arca a szépség tökéletes maszkja, ám szemei ridegen kéklenek a sötétben. Távoli kékek, mint a hajdani északi országok szülötteié, mint Selestina szemei.
- Engedélyem nélkül léptél a városomba. - lobban fel erőm - Embert öltél. Ezt nem szeretem.

Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeHétf. Jún. 11, 2012 10:18 am


Lehet-e egyedül járni a világot kóbor lélekként? Gyilkolni a mindenségért, azért az életért amit valaki neked ajándékozott, vajon megéri-e egyedül járni és egy testet öltött homályosságként elven véren élni!? Vérvörös ajkaimat emberi mocsok takarta el, rácsöppent kézfejemre mikor azt leakartam törölni. Ízletesen megnyaltam és megízleltem a még meleg nedűt. Becsapta agyam, átverte testem minden egyes darabkáját olyan mámorítóan ínycsiklandozó volt. Számban összevegyült és ízbombává vált. Hangfoszlány, erő és hatalom zavarja meg szórakozásom. Tekintetem a hang irányába vezetem, sugárzó kék szemem megpillantja a vámpírnőt aki megszólított és aki elzárta utamat.
Sikított, belerobbant a fejembe akár egy bomba repesze védtelen emberi testbe, erős volt akár a régi tölgyből faragott hosszú lándzsa, kellemes meleg és átitatott. Anyám szigorú hangjára hasonlított, aki a vér és hús gyermeke volt és olyan volt akár egy angyal elven gyümölcse. Arisztokrata arca és kiállása valami egészen újszerű volt számomra. Morte D'amour udvarában nem szívesen járt egy vámpír sem, ő a hideg birodalom halálos királynője volt, akitől félnek és rettegnek, ahol a szépség teher és amit úgy is elvesz a rothadás ősi művészete. A nő szemei barna, de inkább réz színben izzottak, a vágy lakozott pőre bőre alatt. Belle Morte a Szép Halál gyermeke állt előttem, a jeges hideg előtt akinek arca a fény volt, de tekintete a fagyos tenger, akiben volt szép és egyszerre csúf is.
Léptem egyet felé, fejem lehajtva közeledtem a vámpírnőhöz. Csuklyámat egy gyenge mozdulattal emeltem le fejemről megmutatva arcom és lényem. Bundám mögül hideg csap elő, ajkaim mosolyra húzódnak, félelmetes és egyszerre gyermeki mosolyra. - Úgy ahogy mondod. - Felelem erős akcentussal. Nyelvem berregő mellékzörejt produkált.
Közelebb lép hozzám miközben ereje nekem feszül. Halálos tekintettel viszonzom a támadását. Szemem összeszűkül és méregként áramlik ki felé a jeges hideg átkarolva homállyal, amit nem lehet látni, csak akkor ha már közrefogott. - A város úrnőjéhez volna szerencsém? - Suttogásom egy holló szárnycsapásához hasonlított. - Öltem, hogy éljek...élek, hogy öljek. - Lopakodtak szavaim két áldozatom mellett, egyenesen felé.
Hatalmam a magasba szökött és kutatni kezdett, hideg járta át a levegőt homályba burkolódzva. Beleszáguldott ellenfelem csontjaiba megremegtetve azokat, átjárta szívét mintha hófúvás lenne, közben forrón megszorongatta nyakát, hogy megfojtsa. A kettősség gyönyörűségével, a hideg és meleg, a fájdalom és a jóleső simogatás együttesével. Bundám kitárulkozott és szélvihart kavart, megmutatta sugárzó mellkasom, lábaim megemelkedtek a földről és erőm körbevette egész lényem. Tekintetem felizzott és vakító kék sugárrá változott ami mintha önálló életre kelt volna. A rettegés és a megnyugvás egyszerre fogta körbe a város úrnőjét. Hangom eltorzult és mély tónusba változott, sikított a nő fejében. - Hagyd el erőd és add nekem. Nekem, a hideg sztyeppék és jeges folyók szülöttének. - Kántáltam úgy, hogy ő is belém szaladt. Hatalma kaparta jégből épült pajzsomat fejemben, megakarta olvasztani a vágy tüzes lángjával. Azzal az erővel aminek virágoskert illata volt.
Egyszerre halt meg körülöttünk minden ami valaha is életre kelt, testem öntudatlanul felé indult. Nevettem és lecsaptam rá. Átkaroltam és belenéztem lángokban égő szemébe az én fénylő kék tekintetemmel. A hideg és a meleg találkozása volt. Testem másik része nyelte a hőt, a hideg pedig megfagyasztotta azt. Kezem ijesztően torka köré fonódott és szorítani kezdte azt, hogy kipréselje belőle a lelket és hogy elválasztja a bőrt a bőrtől, húst és inakat a hústól, csontot a csonttól.
Éreztem hogy küzd ellenem, harcol és erejét felém szórja, záporoztatja amitől kicsordul orromon vérem. Szám szegletén vörös csík jelenik meg, élvezettel lenyalom és halálosan, ijesztően elmosolyodom. - Küzdj jobban. - Csapott hangom erőnk közé.
Megfagyott a levegő amikor kitártam hatalmam, a dér átfonta a nő bokáját, karjait, mellkasát, szorongatni kezdte és megakarta fagyasztani hogy végleg eltörjön.
Vissza az elejére Go down
Aislinn
V. Vámpír - A Város Úrnője
Aislinn


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2012. Apr. 03.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeSzer. Jún. 20, 2012 2:59 pm

Leemeli a csuklyát a fejéről, hogy megmutassa nekem arcát. Hajának szőkesége, szemeinek hideg kéksége a messzi északi országok gyermekeit idézi fel bennem. Ám a hideg külső mögött, hideg belső is lakozik, akármilyen is hatalmának természete, a szíve már alkalmazkodott származásához. Érdeklődve figyelem őt, noha arcom nem mutat érzelmet. Lényét, lényegét akarom látni. Veszélyes-e a városra és az enyéimre nézve, vagy csak ezzel a viselkedéssel leplezni próbál valamit?
Hozzám szól, akcentusa erős, nem olyan régen léphetett az államok területére. Habár kételkedem benne hogy nem ismeri a törvényeinket, másképp hogy maradhatott volna életben?
- Mondhatod így is. - felelem halkan - Nem törekszel rá, hogy rejtve maradj előlem, az utcán gyilkolsz barbár módon. Mit akarsz itt?
Nyíltan támad meg, amitől egy pillanatra mosolyra húzódik a szám. Bátor cselekedet, és rég volt rá precedens. A hűvösség körbefon minket, ahogy hatalmát megnyitja. Ki ő? Szeretném tudni, de még nincs itt az ideje. Meg akar ölni, a tényleges halálba taszítani? Talán egy időben boldogan megadtam volna magam ennek, de ez már nincs így...
Hatalma nekifeszül pajzsomnak hidegségével, hogy belülről fagyasszon meg, hogy szívem is megsemmisüljön. Érzem hogy akarja, hogy ez a vágya, de nem fogja megkapni. Hozzám nem fog elérni, csak ha én is azt akarom. Kezei nyakamra fonódnak, szavai fülemben csengenek. Vére kicsordul, szavai fülemben csengenek.
A hideg bokáim körül kavarog, de mit ér az összetett hatalom, egy olyan ellen akinek más a lényege? Saját hatalmam fellobban újból. Vele ellentétben én nem élek kettősségben, bennem nincs tűz és jég összefonódása, csak a tűzé. A vágy, a szenvedély, a kéj...ez vagyok én. Ezeket kaptam Belle-től. Ám így nem teljes a kép. Van egy ajándékom, amit századokkal korábban kaptam, és sokáig nem is tudtam hogy mi az. És az ajándékozó sem szándékosan adta nekem. Mégis az enyém egy kis része.
Szemeim ónix feketévé változnak, ahogy a másik szálhoz nyúlok, a másik hatalomhoz, Morséhoz. Előrenyúlok, bordái alatt, kezemet belefúrva testébe. Nem, nem ölni akarok, de bűnhődni fog a viselkedése miatt, és akarom a lényét. Kettősünket a sikátor falához nyomom, a nő háta nekifeszül. Közelről nézem az arcát.
- Mutasd meg magad. - suttogom.
A lelkét akarom látni, mi az amiért csak a gyilkolásig jutott, mi az ok amiért nem keresett meg hanem megtámadott. Ismét a saját hatalmamhoz nyúlok, az ardeur-hoz, Belle örökségéhez. Én nem félek tőle, hiszen irányítom. Hiába érzem a nőben a vágyat, más mint én, neki nem ez a lényege. Rádobom az ardeur-t, a parttalan vágyat, had tegye magáévá. Kezei lehullnak nyakamról, ahogy az enyém is testéből. Ujjaim vérétől vöröslenek. Falhoz szegezem őt, de nem fizikálisan, hanem mással.
Nyakához hajolok, és megharapom. Akarom hogy emlékezzen. Emlékezzen valamire ami hiányzik neki, amit elveszített. Törjön a felszínre ez a hiány, adja ki magát. Ha pajzsát ledobja, látni fogom az emléket. Ha nem, csak a reakcióját fogom látni. Az ardeur sürgető vágya pedig mardossa csak a testét. Engem nem érint meg, én nem érzem most.
Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeHétf. Jún. 25, 2012 12:18 pm

Mit akarok itt? Formálódik meg az a bizonyos kérdés a nő ajkáról. Mit akar itt egy skandináv barbár? Mit szeretne elérni egy elveszett nő? Mire törhet egy halálraítélt kinek megkötötték kezét? Kérdések formálódnak bennem is, felteszem magamnak és a válaszok oly egyértelműek számomra, annyira nyilvánvalóak, hogy nem érdemes megválaszolni mert belém égették, bemocskoltak vele, ezzel teremtettek meg. A hideg átjárt de ezzel együtt belül forróság öntött el, a kettő pedig párát ontott, mint amikor a vulkán kürtőjére jeget zúdítanak. Az idegenre pillantok magányos bensőmmel, üres elmémmel, kihalt szívemmel. Egyedül voltam, csak én voltam tébolyultan. Az egyedüllét, testvérem elvesztése, rabszolga életem nem ölte meg a harcost, aki megküzd saját magával, aki véresre cincálja barbár hordáit és megfürdik a fekete iszapban. De megölte a nőt, a szerethetőt, megölte az asszonyt, levágta és megnyúzta a reményt ami csupaszon árválkodik és ami arra vár öltöztessék fel újra. A volt lénynek csak arca marad meg, de mögötte már egy maszk sem tud létezni, lecsupaszított lett, elégett. Az idegen ereje átjárta lelkem üres mezsgyéjét, megtöltötte kutam és valami egészen vágyakozó ambróziával töltötte meg.
Én megálltam és távolról, mégis egészen közelről szóltam. - Nem vágyom hatalmadra, nem vágyom a városodra. - Hangom a bánat, a nyugvás keserű igazsága volt. Harcom az életem, a halálom, támadásom a megnyugvás utáni erős késztetés. Nem fitogtatom erőm és nem kívánom más feletti hatalmat, de bennem van az érzés, a nyerés utáni mérhetetlen sóhaj. Természetemből fakadóan űzött vad vagyok, a tápláléklánc farkasa és felfalom ami az életemhez kell. A nő megfeszült a felismeréstől, hogy egy soha nem érzett erő akarja őt, felismerte elmém sivárságát és ő megtámadta a hideg telet forróságával, vággyal, emésztő kéjjel, letámadta a bensőm egy ismeretlen szikrával, bordáimon keresztül belém hatolt mire felsikított elmém. Megkaparta pajzsom és látni akarta a múltam, a jelenem. Üvöltve sakálként sikítottam arcába, az ismeretlen ördög képe lebegett szememben. Nem akarta felfedni a fájdalmat, nem akarta láttatni a halált, a csúfságot. Suttogását közel érzem fülemhez, szellememhez és én elhalt hangon adom meg neki amit annyira nagy óhajjal akar.
- Lásd hát. - Lehelem utolsóként és ezzel együtt erőm elszabadult irányíthatatlanul, hogy a városra boruljon. Mardosó lángok hatoltak belém, nem küzdöttem, hagytam a fagyos telet elsuhanni. Hagytam a parazsat elaludni, kialudni és hagyni, had menjen el az északi széllel. Testem falhoz szegeződött, kifeszítve mint egykoron Jézus. Bőröm felszakadt a túlcsorduló erőtől, szakadt sebéből maró vér csordogált ki, hogy megfesse fehér bőröm. Tekintetem szikrázó Vénuszként csillogott szemem rámájában, a közeledő felé ragyogott és nem titkolt el semmit. Ajkai nyakamra csókoltak, megharaptak a rózsa tüskéi, hogy kényszerítsenek engem a teljes megadásra. Nem tiltakoztam a pecsét ellen.
Jeges pajzsom hópihékké változott, gyors forgószélt kavart lavinaként és lehullott egy másodperc alatt. A viharban és a nő erejében egyetlen emlékkép surrant át belém tőle. A nevét kiáltják és egy férfi alakja tűnik fel aztán fehér leplem mögül képek, millió érzés, fájdalom tört elő. Anyám arca amint nevem kiáltja, apám halála, a szoros gyönyörű szurdoka, a hideg, a fagyos tél. Őseim fájából faragott íjam ami őzbe hatol, aztán egy férfi szívébe. Népemből millió arcok, népem halála. Szikrán lovagolok a jeges sztyeppén, bundámat hideg fújja és boldog vagyok, aztán elszakad az emlék, Szikra vérben fürdik és én ezüstkardom harcra emelem férjem oldalán. Megrohamozza ellenfelem elméjét a virtuális ezüstös képsorozat, lepereg életem, halálom tekintetében. Belenéztem szemébe, enyémből véres könny csordult, a fájdalom, a düh szívszorongató érzése. Elengedtem magam és szívem összeszorult, meghasadt. Mirum állt előttem, szeretkezett velem és Shanna karolt át, megáldottak a halhatatlansággal, végül sötétbe borultam. Szememből csillámként hullottak a könnyek, koporsóba zártak, Morte D'amour ágyában fekszem, kőpadlón térdelek, rabszolga billogot viselek karjaimon, bokámon, egyedül állok a tehervonaton, Shanna távolodó alakját figyelem mire a képek megváltoznak és már semmit nem mutatnak. Ujjaim a nő ruhájába marnak, fejem vállára hanyatlik és mosolyra húzódik vörös ajkam. - Nem kell a városod Aislinn...- Hangom nyomán vér csurog ki számon és ami köhögésbe megy át. A szívem alig pumpálta vérem, alig akart újra dobbanni, de élt és küzdött, tudta, hogy megadta magát, de nem bánta. - El...vesztem. - Odapréselődik szám nyakához és testem könnyű pihévé változik akár egy hattyú tánca a sima vízen. Fodrozódott fájdalmam bőröm alatt és abban a pillanatban minden hideg elszállt belőlem és csak a törékenység szobra hanyatlott le a földre. A lepel lehullott és megmutatta homályból született arcom, fehér hajam a tengerek vízére emlékeztető szemem, nem csillogott csak békésen hullámzott. Ártatlanul felpillantottam majd lehunytam szemem, lecsukódott hogy erőre kapjon egy újabb úthoz.

Vissza az elejére Go down
Aislinn
V. Vámpír - A Város Úrnője
Aislinn


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2012. Apr. 03.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeHétf. Jún. 25, 2012 4:36 pm

Értetlenség az, mely bennem van. Nem akarja a hatalmam, sem a városom, semmit ami az enyém. Mégis megtette amit tett. Ok nélkül senki nem tesz semmit. Még a gyermekek sem csinálnak semmit csak úgy. Miért hajszolta magát bele ebbe? Egy elkeseredett nő fájdalma, egy elkeseredett vámpír harca az, amely talán vívja örökös csatáját lelkében. Nem tudja megtagadni önmagát. Hogyan is várhatnám ezt el tőle? Hogyan akarhatnám azt, hogy fordítson hátat önmagának, forduljon szembe lényével?
Megadja nekem amit akarok. Eldobja pajzsát, megadja magát. Erőm átjárja őt, testének minden szegletét, elméjének minden kicsiny részét. Megosztja velem az emlékét, noha sokan nem teszik ezt meg. Mégis megengedi hogy lássam. Belezuhanok múltjának foszlányaiba, emlékképeinek kusza kavalkádjába.
Érzem amit érez.
Anyám arca, apám halála.
Hazám.
Népem.
Gyönyörű tájak, melyek oly ismerősek nekem.
A vadászat csodája, gyönyöre.
Harcok.
Egy férfi. A teremtőm.
A testvérem.
Egy végeláthatatlan álom.
Az ébredésem.
Morte D'Amour..
Rabszolgaság, amelyet gyűlölök.
Shanna távozása.
Idegen ország...
Kiesünk az emlékekből, vissza a jelenbe, a valóságba, ahol mindezek már csak a múlt részei. Elvegyülnek elménk egy távoli részében, de soha nem feledjük őket. A szeretettek arcai mindig elkísérnek minket. Mindannyian éltünk meg veszteségeket. Tudjuk milyen fájdalmas elveszíteni valakit, látni meghalni egy személyt akiért bármikor az életünket adnánk ha tehetnénk.
Feje vállamra hanyatlik. Elengedem nyakát. Nem akarom őt bántani, sem megölni. Nem veszélyes rám, nem akar ellenem törni. Miért vegyem el az életét? Én nem vagyok ilyen, sosem voltam. Tisztelek másokat. Amíg nem fenyegetik az enyémeket, addig nem játszom el az istent. Sok minden szárad a lelkemen, de az oktalan halálok nem.
- Tudom hogy nem kell..Caligine. - suttogom bele a nevét az éjszakába.
Érzem kibuggyanó vérének illatát, megtölti az érzékeimet. Tudom hogy a halál mezsgyéjén táncol, és nagyon vékony a vonal amely elválassza a tényleges végtől. Mit tudok tenni? Vagy hagyom hogy a karjaim között haljon meg és leljen így örök nyugalomra. Vagy nem hagyom neki, és a sajátom részévé teszem. Hagyom hogy a városban maradjon, és magamhoz kötöm.
- Nem vesztél el. - hanyatlok le vele együtt a földre.
Karjaimban tartom akár egy gyermeket. Törékeny teste, hajának lágy már-már fehéres ragyogása, szemeinek kéksége egészen megbabonáz. Felnyitom saját csuklómat és szájához tartom. Oly sokszor megtettem ezt már, mégis minden alkalommal új, mivel sosem teszem meg két személlyel.
- Vér vagy a véremből, hús a húsomból... - kezdek bele a mondatba, amely hozzám fogja őt kötni.
Átfogja kezemet, érzem ahogy újra élettel töltöm meg őt. Ahogy visszatér a valóságba, a létébe. Elveszem tőle a csuklómat, és érzelmekkel teli csókkal pecsételem meg kettőnk vérrel köttetett szövetségét.
- Szívd magadba lélegzetem. - lehelem ajkai közé.
Már az én vérem van benne, az én energiám táplálja. Mester tudom jól, képes magát életben tartani, de hozzám tartozik. Felsegítem a nőt, a harcost, az elhagyottat.
- Elviszlek a Cirkuszba hogy pihenj egy kicsit. - mosolygok rá.
Kérhetnék ugyan segítséget, de jobb szeretem magam megoldani a dolgaimat. Támogatást nyújtok neki, hiszen én vagyok a mestere, kitől kellene elvárnia ha nem tőlem? Lassan indulunk meg a Cirkusz felé. Első ránézésre is egymás ellentétei vagyunk. A szőke és az egészen sötét barna. Az ő szemei hidegen kéklenek, az enyémek melegen barnák. Mégis, nem veszem törvényszerűnek hogy az ellentétek mindig rossz hatással vannak egymásra. Gyakran tanulhatnak is a másiktól.
Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeCsüt. Aug. 02, 2012 1:57 pm

Emberből lettem, asszonyból, rabigába tört porhüvely. Ébredtem tudatlanságból, sötétből. Álom volt, éber álom. Szerettem szabad szívvel, gyermek fejjel, naivan, szeretek gondolatokkal, szárnyalón. Mi lettem? Ki egyszer ember volt. Lettem egyedül, lelketlen halott.


Szellő vagy inkább vihar volt Aislinn érintése, vére íze pedig újra megtöltötte üres korsóm. Minta azt éreztem volna nem engedi el életem, megkarcolja tenyeremen az élet vonalát, meghosszabbítja mert tervei vannak vele. Egy szabad madár szárnyának csapása dobbantja meg bensőmben szívem. Édes méz ami torkomon csordogál, és én csak nyelem és egyre inkább ráérzek a mámorító ízre. Az erő összeszorít, mégis feléleszt, selyemszalagként bokámra fonódik, csuklómra, mintha elakarná takarni a rabszolga jelet és semmissé akarná tenni. De ezt a jelet nem tudja eltüntetni, ezt gondosan a bőrömbe rajzolták. Hatalmát szavakkal is megpecsételi és az a halhatatlan erő belém száguld, lassan és gyanakvón a csontjaimat járja át, agyamba siklik a kéjes mámor. Egy pillanatra a tűzbe zuhanok, Aislinn meztelenül párnák között fekszik, haja szétterülve csak engem hívogat. Én zuhanok és nem tudok nemet parancsolni, magához kötött, védőn karmazsinvörös lepedőt tekert körém. A szemem hirtelen nyílt ki, mintha áramot vezetnének bele a testembe, a vakító kékség Aislinn szemébe pillant. Megkeverte a vérem az övéve ősi mágia segítségével. Szótlanul, félig elhalt ajkaim közül suttogtam a levegőbe. - Megpecsételtél. - Kerekedik el a rémülettől szemem, remegett a gyér lámpa fényében. Nem értettem miért tette ezt velem, miért akarja, hogy maradjak, hogy tiszteljem őt és miért nem hagyta, hogy eljöjjön értem a jeges halál, ami már oly régóta barátja eme sovány testnek és üres léleknek.
Szavaim nyomán lassan megemelkedem a földtől, gyenge lábakon álltam akár egy virág a viharban. Kezem alig támasztja a női vállat, büszkeségem nagyobb mint fájdalmam, egy harcos ezt mindig tudja. Ránéztem puha arcára, tele volt erővel, élettel, az ellentéte volt az én vonásaimnak. Ő olyan volt akár egy testes burgundi, én pedig akár a tüzes víz. Pillantásom a sikátor végébe nézett, megfeszültek az államnál lévő izmok minden lépésem után, nem akartam így szemek elé lépni, fejemre csúsztattam szőrös bundám. Megálltam és a falnak dőltem, nagy lélegzet volt, akár egy eszméletvesztésből feléledt sebesült. - Nem hozok szégyent rád. - Hangom akár egy visszhang szólalt meg csuklyám mögül, tekintetem fénylett csupán jeges kékként a sötétből. Minden erőm összegyűlt bennem, a szívem egyedül vert egy másik vámpír ereje mellett. Elindultam magamtól, szinte suhantam a talajtól pár centire. Lépteim nem voltak kecsesek, inkább határozottak. Kiléptem a sikátor sötétjéből, szürke bundám ragyogott akár egy alabástrom és követtem a vámpírnőt aki úgy vágott át az emberek között mintha minden szívet a kezében tartott volna.
Egy különös helyre vezetett, a Cirkuszba ahogy ő mondta. Bekopogott egy hátsó ajtón, az kinyílt és egy férfi engedett be bennünket a régi pincébe vezető lépcsőkön. Néhány fáklya világította csak meg a sötét katakomba szerű folyosókat ,ahol minden erő a falaknak adott tartást. Egységes mágia vette körül. Hangtalanul követtem Aislinnt, ő egy széles lépcsőn sétált le, és mögöttünk az ajtó kongó hanggal becsapódott mire visszapillantottam de már senki nem állt ott. A lépcső alján egy nehéz, sötét színű faajtó fogadott, vaskeretben. Olyan volt, mintha a régi korban építették volna. Aislinn a zsebéből nagyon természetesen előhúzott egy kulcsot és kinyitotta a zárat, aztán nagyon kecsesen belökte az ajtót. Az ajtó mögött egy "nappali" szoba volt. A mennyezet sötétbe veszett, a szoba három falát fekete és vörös, illetve fehér dúsan redőzött drapériák fedték. A negyedik fal fehérre meszelt kőből volt. A fehér kövekből kirakott kandalló antik hatást keltett. Minden nagyon művi volt az én régi otthonom és életemhez képest. Megdermedve álltam a puha szőnyegen. Mocskos cipőmmel kiléptem a szőnyegről és a régi betonra álltam. Mozdulatlanul meredtem a semmibe, aztán lassan leemeltem fejemről a csuklyát és rápillantottam Aislinre. - Szép az otthonod. - Hajoltam meg előtte alig észrevehetően. Nem tettem mást csak ránéztem, nem volt az otthonom, nem éreztem annak és ez zavart. De a zavarom cseppet sem volt sokatmondó, mint az, hogy nem igazán tudtam miért kötött magához a nő. Az sokkalta jobban zavart.
Vissza az elejére Go down
Aislinn
V. Vámpír - A Város Úrnője
Aislinn


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2012. Apr. 03.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimePént. Aug. 03, 2012 3:44 pm

"Kövess engem és eljuttatlak oda ahová menni akarsz."

Aprót biccentek felé, ahogyan csuklyáját a fejébe húzza, elrejtve magát az idegenek tekintetétől. Büszke nő. A büszkeség jó dolog, amennyiben egészséges keretek között tudja valaki kezelni. Sokszor láttunk már sok példát arra, hogy a büszkeség címszava alapján mik hullottak porba, és kerültek a feledés homályába. Amennyiben valaki hajlandó a sajátjából engedni egy kicsit, több út nyílik meg. Bár erről talán nem nekem kellene osztogatnom a nagy igazságot. Hisz akkor törekszem általában kompromisszumokra, ha nyerhetek velük. Mások lelki békéjéért nem jellemző. Most mégis segítettem ennek a nőnek, aki megtámadott, aki illetéktelenül lépett a városomba. Ha a megmaradt emberségemet nézem, akkor azt mondhatnám azért tettem, mert éreztem elveszettségét, dühét, és segíteni akartam. Ha vezetői oldalról nézem, ereje lenyűgözött, természete pedig felkeltette az érdeklődésemet. Önzőségből is, magam mellett akartam őt tudni.
Kilép mellettem a fénybe, segítségem nélkül. Mosoly suhan át arcomon, és elindulok előre az emberek között. Könnyedén nyitnak nekem utat, noha csak egyszerű halandónak tűnök. Elérjük a Cirkuszt, a kint álló patkányok könnyedén nyitnak nekünk utat.
Lemegyünk a fáklyákkal bevilágított kőlépcsőn, elérve a nagy ajtót. Egyszerű mozdulatokkal nyitom ki, és sétálok be. Avatatlan szem úgy láthatja hogy egyedül vagyunk, ám ez nincs így. Az őrök megfelelő távolságban ugyan, de körülöttünk vannak. Elhelyezkedem a fotelomban, és ráemelem a tekintetem. Elmosolyodok.
- Köszönöm, bár hogy valóban otthonomnak tekintem-e, az másik kérdés. Igyekszem belőle a legjobbat kihozni. Foglalj helyet. - intek neki.
Minden bizonnyal érdekli, hogy miért mentettem meg, és miért kötöttem magamhoz. Csendesen figyelem, ahogyan a hellyel ismerkedik.
- Gondolom érdekel, hogy miért nem hagytalak meghalni a sikátorban. - mondom egyszerűen - Szükségtelen bármilyen bonyolult indokot keresned. Kár lett volna veszni hagyni téged főleg ily módon. Érdekelsz engem. Érdekel hogy mi van benned. Láttam a múltad képeit, de meg akarom ismerni azt aki vagy. Erőd lenyűgöző, annyira más mint akiket ismerek. Miért hagytalak volna meghalni? - döntöm oldalra a fejem.
Öltem már, de annak mindig volt oka. Az értelmetlen halálok okozása nem az én asztalom. Ennek a nőnek sem akartam hiába elvenni az életét. Így mindketten jobban jártunk. Hogy pontosan hogyan, és mennyire, az még később fog kiderülni.
Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitimeSzomb. Aug. 04, 2012 10:35 am

Rideg szellő fújdogálta a bőröm, a sötétből jött, ebből a régi börtönből amit szellemek és mágia tartott életben. A falakban éreztem, hogy lélegzik és valami egészen mágikus ragacs nyomódik a betontömbökön át, rám. A régi Istenekben hittem, akik a földet és őseim otthonát teremtették, nem áldoztam az új hitnek, nem űztem mágiát és a boszorkányság sem volt az asztalom dísze. Én nyers erő voltam, nem volt bennem illúzió és efféle trükkökkel sem éltem soha, én, önmagam voltam. Dédanyám szemét örököltem, apám mélynyomású hangját és anyám szalmaszínű aranyló haját. A vámpírjelek kísértetiesen fehér bőrt adtak nekem, halálom után ridegebb lett a tekintetem és az erőm is megnőtt, hisz valami halotti fuvallat tartott életben, én is csak egyfajta mágia voltam. De ez a hely, több volt mint egyszerű mágia, ezeknek a falaknak története van, árad belőle a halál és fenyegetés. Mindent szemrevételezve tekintetem Ailsinn felé pillant, a jeges víz, a hidegség. A foteljában ül és nagyon beleillik ebbe a maszkos szobába. Arcom nem rezzen meg, olyan mintha itt sem lennék, semmi érzelem nincs a képemen. Leveszem szőrös bundám, kioldom a bőrt ami megtartja vállaimon a fekete lepelt, a súlyos prém egy karcsú, inkább sovány nőt takart el. Sötétkék, szinte fekete hosszú ruhám eltakarta a csuklóm amin a jeleim viselem, rásimul az egész testemre a többrétegű egyenes ruha. Mintha természetes lenne, leveszem kardom és íjam hátamról, nehéz tölgyből faragott béklyó. Helyet foglalok a fotelban ülő nővel szemben. Lábaim keresztbe fonom és enyhén félrebillentem a térdem, kezeim nyugodtan az ölemben pihennek, nem mozdulnak meg. Szemem Aislinnra emelem. Hallgatom a szavait és gyanakvón próbálok a szavak mögé nézni, bebújni a sorok közé és olvasni benne. Nem látszik az arcomon, hogy milyen érzelmek dúlnak bennem, ragszolgaként nagyon jól megtanultam láthatatlan maradni és szoborrá változni. Nem lepnek meg a szavai, Morte D'amour udvarában nagy csodálattal kémlelték a mindennapjaimat, rendszeres keltek velem harcba csak, hogy megnézzék mire vagyok képes. Soha ne add ki magad teljesen, mindig legyen titkolnivalód, hogy tudd még a magad ura vagy. Ez tartott életben, ezért nem adtam fel soha. Ahogy Aislinnt nézem nem tűnik úgy, hogy valami egész sötét felem is lenne, nagyon hangtalan szűzies nőnek nézek ki, a külsőmön nem látszik mennyire két fél vagyok legbelül. Szemem lesütöm majd ismét felemelem, hogy nem csak szavaim jussanak el a nőhöz. - Sokan megakartak már törni Úrnőm. - Szólok némi gúnnyal a hangomban, ami hamar el is száll. - Nem vagyok senki rongya, már voltam és önnön hibámon kívül szakítottak szét. - Hangom ugyanolyan halk, de mégis van benne valami sötét. Keserűen felnevetek, mosolyra húzódik a szám ami meglágyítja a vonásaimat és csillogóbbá teszi a szemem. - Ó, mily nagylelkű velem. - Szalad össze a szemöldököm és préselődik egy vonallá meggypiros ajkam. Összeszorítom a öklöm, csak megszokásból, de abszolút nem vagyok ideges. Ez az erőm, változó a hangulatom, jó és rossz találkozása, egyszer sötét, máskor ragyogó, akár az ég ha felhők borítják a Nap sugarait. - A halál egy röpke pillanat csupán, semleges és nagyon magányos. Oly hosszú és gyötrelmes is lehet, de mégsem könnyű küzdeni érte. - Súgom az ajkaimon keresztül és pillantok rá a szemem sarkából. - Gyenge voltam és vakmerő. - Hajtom le a fejem és sütöm le a szemem. - Nem elég gyors, sebezhető. - Pillantok fel gonoszul. - De győztél Úrnő. Már csak ez egy a fontos. - Változik arcom kislányossá.
Sokáig nem tudtam mit kezdeni a bennem lakozó erővel, ezért is kényszerültem koporsóba, saját magam és a halandók érdekében. Meg kellett tanulnom kezelni és ezt csakis így tudtam legyőzni. Ma már könnyű feladat, mindkettőnek engedek, a tüzes nőnek és a démoni lidércnek is.
Hátradőlök a puha párnákra amik a hátamnak feszülnek. Elfordítom a fejem és az ujjaim hegyével ruhám szegélyét simogatom. A csend nem rossz dolog, felméri a másik lehetőségeit, átgondolja a szavakat és megnyugtat. Ailsinn felé fordítom a fejem és rápillantok. - Az erőm más mint bárkié akit ismertem. Kivéve testvérem. - Nézek rá és meglágyulnak a vonásaim ahogy kiejtem a nevét. - Shanna. - Súgom. - Nem tartozom egy vérvonalhoz sem akik ismeretesek, a teremtőm meghalt amikor megteremtett bennünket. - Mondom határozottan és megkeményednek a vonásaim. - Az erőm megfoghatatlan ahogy a homály és a fényesség. Nem lehet szavakba önteni akárhogy is próbálkoznék. - Pillantok az egyik őr felé aki épp engem néz. Elmosolyodom, mire félszegen rám emeli a tekintetét, szememben ősi kék láng lobban fel, testem körül megfagy a levegő, dara és pára fedi el alakom a szemek elől. Szinte nem lehet látni ahogy mozgok és már a férfi arcára tapad a kezem aki összerogy akár kötél amit nem erősítettek meg. Jéggé dermed az arca, aztán mintha nem lett volna ott, forróság vesz körül és kiolvad a levegő, a férfi felpillant rám és újra dobban a szív mellkasában. Melegség önti el, menedék a hideg elől, de ez mind én vagyok, mindkettő én vagyok.
Lassan visszasiklom a helyemre, észrevétlenül letelepszem és beleolvadok a párnák fogságába. - Nehéz megmagyarázni mikre vagyok képes, de többre mint hinnék. - Mondom búgó rekedtes hangon és bocsánatkérően emelem meg a fejem, amiért alkalmaztam az erőm egyik szolgáján. - Nem vagyok dühös amiért nem öltél meg. - Közlöm dacosan. - De csak annak engedelmeskedem aki kiérdemli azt, nem félem a halált, már nem. Ezért köszönöm amiért életem meghagytad Úrnőm. - Sütöm le a szemem előtte hogy rápillantottam volna.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás   Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg
» Éjszakai műszak. Aislinn&Mike (+18)
» Kárhozottak Cirkusza - Aislinn & Mors
» Véres szerződés. Aislinn-Marcus-Michael

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: St. Louis - Játéktér :: Vérnegyed-
Ugrás: