A Tigris, a macskafélék közül a legnagyobb. Zárt közösségben élő vadállat. A zárt közösség igaz az alakváltó tigrisekre is. Akárkit nem vesznek maguk közé. Mindig alapos mérlegelést követően tesznek valakit közéjük valóvá. Nagyon fontosnak számít a szemükben az úgynevezett származás. Vagyis, nagyrabecsülik azokat akik ezzel a likantrópiával születtek. A tigrisfalkák tagjai nem keverednek más likantrópokkal, szigorúan veszik a falkán belüli kapcsolatokat. Csakis a legerősebbek adhatják át a tigrisvírust, és a delikvensek sokszor nem élik túl, mert életfontosságú szerveknél kell a harapásnak megtörténnie.
Akik ezzel a fajta likantrópiával születtek, kiemelkedőek ugyanis színük a többiekétől eltérően fehér. Vagy teljesen fehérek, vagy fekete csíkjaik vannak. Ezt sok minden befolyásolhatja. A falkában fontos szerepet töltenek be a rituálék. A legtöbb misztikum övezte alakváltócsoport az összes közül.
Szintjeik:
I. Tigriskölyök
A frissen beharapott kölyök, a felépülést követően felébredő ösztönökkel néz szembe az alakváltó léttel. Vonzódni kezd a vadregényes tájakhoz, legyen az egy sűrű erdő, vagy szavannára emlékeztető kopárabb táj, esetleg tóvidék, mivel a többi macskafélével ellentétben a tigrisek kitűnő úszók, víz alatt is vadásznak, és szeretik a neves közeget. Hála színeiknek, mindhárom környezetben képesek a vadászatra.
A vezetők töltik be legtöbbször a mentoruk szerepét, vagy a falka erősebb tagjai. A névvel ellentétben, emberi viszonylatban nem kölykök. Ám vadászösztöneik nem kifejlettek, ezért sok tanulásra van szükségük. A tigris hatalmas, impozáns állat, ezért az embernek meg kell tanulnia alkalmazkodni az igényeihez. Az első teliholdjuk veszélyes, hisz sérült szerveik itt alakulnak újjá. Csak a legerősebbek vészelik át baj nélkül.
II.Tigris
A falkatudatuk fokozatosan erősödik, ám még mindig segítők állnak mellettük. A vadászat során hajlamosak a kapkodásra, emiatt sok esetben sikertelenül végződik. Ezen a szinten már némi önállóság is jellemzi őket, de a szörnyetegük nem alkalmazkodik feltétlen az emberi akaratukhoz. Sokat segít ha megtanulják, kontrollálni az érzelmeiket. A falka tagjaihoz még mentális síkon nem tudnak szólni.
III. Vértigris
Képesek rá, hogy visszaszorítsák szörnyetegüket, és használják annak természetfeletti erejét. A könnyebb vadászatokban aktív résztvevők, segítik fiatalabb társaikat. Állati alakjukban megjelenik egy fehér folt a fülük hátulján, ez segíti az egymás közötti kommunikációt. A mentális kommunikáció már nem okoz problémát számukra. Ez a szint a vízválasztó. Ekkor lesznek fiatal zöldfülűből, megfontolt és sikeres vadászok, és oszlopos tagjai falkájuknak. Elsajátítják a részleges alakváltás képességét is. Ha nem felvigyázók, magányosan vadásznak. Kitűnően ismerik áldozataik gyenge pontjait. Képesek megjelenni rendes tigrisalakban is.
IV.Irányultságtól és szereptől függően:
Ezen a szinten többféle elnevezés használatos a vértigrisek köreiben. A falkájuk pontos rendszert követ, így itt megjelennek a :
Harcosok ( Tengkar): ( 5 ember: 3 férfi - 2 nő )
A király és a királynő védelmezői, emellett ők tartják fenn a rendet a falkában. Posztjukért keményen megküzdenek, és megbecsülik őket. Figyelnek az egyensúlyra, és keményen büntetik azokat, akik megsértik a falka szabályzatát, vagy magát a falkát.
Őrzők ( Menabung) : ( 6 ember: 3 férfi - 3 nő )
Felügyelők, akik a fiatal falkatagok, a királyi pár, és a falka jólétére figyelnek. Első sorban mentorok szerepét töltik be. A védekezés a specialitásuk. Egyfajta speciális kasztot képviselnek ők, hisz a hagyományokat is ők tartatják be, és ők ismertetik a fiatalokkal.
Termékenyek (Giat, Giate): ( 4 ember : 2 Giat ( férfi ) - 2 Giate ( nő ) )
Azok akikből a király, vagy a királynő kiválasztja a párját. Erős, és megbízható tagjai a falkának. Soraikba való bekerülést egy sor rituálé, és próba előz meg, melyet a Menabungok vezényelnek le, figyelembe véve addigi szerepüket és tevékenységüket a falkában. Ők állnak félúton a IV és V. szint között.
V. Raja és Prinsip
V. Raja - Tommy Learr
A tigrisfalka királya és királynője. Előkelőek, erősek, megbízhatóak, jó vezetők. Ezen tulajdonságaik a legfontosabbak. A hagyományok nagy tisztelői, és a falkáért mindig minden esetben kiállnak. Tekintélyük megkérdőjelezhetetlen, posztjukat választás és próbák után foglalhatják el. Emberi és állati alakjukban is egyesülniük kell ahhoz hogy hivatalosan is egy párnak minősüljenek a csapat szemében. Ők hozzák a döntéseket, és látják el energiával a falkát. A nőstény és a hím külön-külön territóriumot birtokol, területeik nem mindig fedik egymást. Attól függ hogy 4-es szinten melyik kasztba tartoztak, így főként annak szentelik figyelmüket[