Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az igazság egyszerű, varázslat márpedig létezik!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimeHétf. Szept. 03, 2012 5:41 pm

// Kárhozottak Cirkusza - Szobám //

Selyemlepedőm megfagyott testem hője alatt, annyira hideg volt minden, akár a régi havas sztyeppék kopár hegyvonulatai. Félmeztelen testemet csak egy gyenge ruha takarta el, csontos vállaim kórosan soványnak hatottak. Nem volt a legszebb látvány, ám aki már több napja nem vett vért senkitől, eléri lassan az igazi kinézet. Többé nem tudja leplezni, hogy ki is valójában, milyen ha nincs benne a régi fény, ha éhező teste inni kér.
Viharban tengődtem, mintha csak egy bábu lennék a végtelen szélben. Előre-hátra hajladozom, úgy ahogy a hóvihar akarja, ahogy kavarog a puha hópihe, mely egészet alkotva akár falvakat, városokat pusztíthat el. Alig tudtam botorkálni, azt tenni amit ő akar, elvesztem, a magányos jégbe vesztem, teljesen egyedül.
Hangtalanul, mint aki meghalt, olyan csendben olvadtam a szobámba. A gondolataim testvéremen jártak, a régi életemen amit annyira nehéz volt elengedni. Több napja vagyok már a városban és több napja volt, hogy Aislinn magához kötött, mégsem éreztem azt, hogy önmagam lennék. Lehet csupán ez a szokatlan szabadság tette ezt velem, vagy az a hiány amit a halandók szívtörésnek neveznek, hasadásnak, magánynak, bánatnak.
A szekrényem ajtajára pillantottam, több tucat ruha várta, hogy csak egyszer próbáljam fel, de én csap mocskos bundámat néztem. A régi zord ruhám és bőrcipőm, az voltam én, nem a selyem és nem a csillogó anyagok hada. Egy harcos voltam, egy olyan nő akinek kislány kora óta az volt a feladata, hogy megvédje magát, népét. Most pedig egy cirkuszba csöppentem, ami minden, csak nem a valóság.
Végül nagy nehezen a szekrényemnek engedelmeskedtem és egy könnyű, testhezálló sötétkék hosszú, selyemruhát vettem magamra. Olyan érzés volt, mintha semmi nem lenne rajtam, meztelennek hatott ez a könnyedség. A különleges alkat, vonások megleptek, annyira törékenynek tűntem, magam sem hittem el mennyire. A szemem színe pont olyan volt mint ruhám színe, fehér hajam és bőröm kísértetiesnek hatott. Mindezt egy másodperc töredéke alatt fújta el a szél. A billog amit rám raktak úgy mosta el a szépségem ahogy a folyó parttalan medreit. A rabszolgajel a csuklómon és a bikámon feketén tűnt ki a bőrömből. Sokáig néztem, néztem a gyászol múltam pecsétjeit, különös érzés fogott el, megnyugtató érzés, hogy még mindig én vagyok, és ez csupán egy új élet, de a múltam az enyém, azt nem vehetik el tőlem.
Sóhajtva léptem el tükörképemtől, és indultam el az ajtóm felé. Nem igazán merészkedtem ki a szobámból eddig, de ma megakartam mutatni magam.
A folyosó nyirkos légkörét egy-egy fáklya világította meg. Mindenhol képek és drapériák fogták körbe a zord falakat, de mindenki tudta mi van mögötte.
A folyón nesztelen léptekkel indultam el egy különös hang irányába. A következő ajtónál egy raktár felirat állt, aztán egy csukott ajtó és végül egy félig nyitva hagyott szoba. A szobából fény szűrődött ki, különös hangok, amik felkeltették az érdeklődésem.
Az ajtóhoz álltam és benéztem rajta, ujjaimmal löktem rajta egy kicsit, hogy jobban lássak. Egy nő ült a fotelben, szőke haja a mellét takarta, előtte térdelt egy férfi és rettegve simogatta a lábát. Vér csurgott le a nyakán, mire az éhségem olyan iramban támadt fel akár egy forgószél. Szemfogaim erősen az ajkaimhoz nyomódtak, nehéz volt visszafognom magam.
A nő szemébe néztem, hideg volt tekintetem, amilyen ruhám színe, amilyen én voltam. Csak álltam ott és néztem őt, néztem megbabonázva a magam sekélyességével és mérhetetlen határozottságommal. Hideg és jég áradt belőlem, de valahol mélyen ott pislákolt az a forróság, a lényem másik fele, a kettősségem ami összerakott engem.
Vissza az elejére Go down
Freya Shelia Argent
IV. Mestervámpír
Freya Shelia Argent


Hozzászólások száma : 54
Join date : 2012. Apr. 03.
Tartózkodási hely : St. Louis

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimeKedd Szept. 04, 2012 6:05 pm

Újabb alkonyat közeledik felém, lassan kúszik, félelmet lopva a gyámoltalan emberi szívbe. Az ember régről ismeri a félelmet, mit a sötétség hordoz magában. Az idők hiába változnak, a természet örök marad, félsz attól mit nem ismersz, s féled azt, mi árthat neked.
Napok óta álmok gyötörnek, nem halok meg nappalra, egy ideje elmarad ez az érzés, nem leszek egy kihűlt hideg test, mely a selyem ágyban fekszik. Élek és álmodom. Ami aggasztó, felettébb aggasztó. De a legborzalmasabb benne hogy minden nappal megjelenik előttem nagybátyám. Nem köt hozzá semmi, csupán párszor láttam mindeddigi életemben, most mégis újra és újra visszatér, mint egy figyelmeztető jel. Azon vámpírok között még él a család fogalma, kik nem szakadtak el úgy vérvonaluktól, mint a legtöbb mostanság teremtett fattyú. A félelem családjába születtem sok száz éve, így talán azt is hihetné az ember nekem nincs mitől tartanom. Hát tévedés ne essék, a nagybátyámtól igenis van.
Egyetlen emberi sóhajjal próbálom meg lerázni lelkem sima tükréről, az álom okozta repedéseket. Ezüstszínű hálóingem alig fedi a térdeim, régen ez szemérmetlenségről tanúskodott volna, de mint tudjuk az erkölcsösség, úgy változik, ahogy az évszakok. Aranyszőke hajam párszor átfésülöm, sápadtnak tűnök, még egy halotthoz képest is túl sápadtnak. Halk kopogás töri meg szobám csendjét. Könnyed léptekkel sétálok az ajtóhoz, mezittelen talpam szinte hozzá sem ér a padlóhoz, na nem, a lebegés nem az én szakterületem, a közelében sem vagyok, de maradjon titok mi is az, mire én képes vagyok.
Szélesre tárom az ajtót, és félre állok, hogy a reggelim megtehesse bizonytalan lépteit. Kifejezetten őt kértem még az éjjel, s kötelessége volt jönni. Hogy mi okból van a Cirkusz szolgálatában nem tudom, és hidegen is hagy, viszont ha már itt van, szolgálnia kell, úgy ahogy csak képes rá. A farkasokhoz nem nyúlok, eszemben sincs Aislinn bármelyik kedvencének a vérét ontani. No nem mintha félnék tőle, csupán tiszteletben tartom, hogy hozzá tartoznak, én sem tűrném, ha bárki az oroszlánjaim vérét venné az engedélyem nélkül. Jobb a békesség.
Ami pedig Danielt illeti, a tigrisek vére hírhedten édes. Résnyire nyitva hagyom az ajtót, a menekülés lehetőségének illúzióját fenntartva. A vérállatok többsége olyan, mint egy közönséges halandó ember, reménykedik még akkor is, ha megláncolva lóg fejjel lefelé egy kútba. Kedvenc fotelembe ülök le és elém parancsolom. Engedelmesen térdel le, mi mást tehetne, ha úgy vesszük a vadászterületemre tévedt vad, ha azt teszi, ami a dolga, talán előbb szabadul. Megvallom egy kicsit nyűgösen keltem, így játszadozás híján, durván és követelőzően mélyesztem fogaim nyakába. Vérének íze felébreszti bennem a szörnyeteget, a jeges erdőkben szarvast üldöző norvég istennőt. Azt, akinek lennem kellett volna, mielőtt a keresztények…
Arcom megrándul a sosem feledett gyűlölet érzésére. Fogaim még mélyebbre mélyesztem bőrében. Teste görcsösen vonaglik karjaim között. Haragom ezernyi jeges lándzsaként hasít elméjébe, okozva gyötrelmes kínokat. Ahogy lecsaptam, úgy eresztem el, szinte kitépve magam belőle. A fájdalom életet, a szenvedés táplál, a saját gyűlöletem pedig féktelenné tesz. Kérdezhetnéd, hogy megbántam e, hogy az lettem ami most vagyok, de erre sosem kapnál feleletet. Nem én választottam az utat, nem én kértem Ransu-t hogy szakítsa le virágom Yggrasil ágáról. Daniel érintése ránt vissza gondolataimból, reszkető kezével, rettegve érinti meg mezittelen lábam. Gyengéden simogatja, s mind e mellé még bocsánatkérő fejet is vág. Talán adnék neki némi gyönyört, ha az asztalom lenne, de a szívem jégből van, a lelkem fájdalomból, helye nincs itt oly gyönyörnek, mi nem engem szolgál.
Figyelő tekintetet érzek magamon, és egy pillanat sem kell hogy meglássam ki az. Arcom kifejezéstelen marad ahogy megpillantom az ajtóban leskelődő vámpírt. A döbbenetet jó mélyre zárom. Még talán természetesnek venném, ha egy vérállat lenne, netán egy harapásfüggő, dehogy egy másik vámpír. Megbabonázott tekintettel meredt ránk, szemérmetlenül mintha csak egy nyilvános vetítés lenne valami moziban.
-Daniel, vendégünk van… - jegyzem meg, a tigrisre pillantva, szavak nélkül is kérve hogy invitálja beljebb. A fiú feláll és az ajtóhoz siet, szélesebbre tárja, majd kezet nyújt a hölgynek hogy bekísérje. Fejembe minduntalan kérdések bukkannak fel.
Ahogy közeledik ereje is elér hozzám. Haloványan pislákol benne, mint akit napok óta éheztetnek, talán a vér illata űzte idáig? Aislinn remek vendéglátó hírében áll, nem hiszem, hogy megtiltotta volna neki a Cirkuszból való táplálkozást, vagy akár a vadászatot. De akkor mégis mi késztet egy mestert, hogy így elhagyja magát? Kék ruhája bár eltakarja, vállait látni engedi. Teste az előbbi feltevésemet bizonygatja.
Fehér haja akár a hó, tekintetéből egyszerre árad a jég és a tűz érintése. Sosem láttam hozzá hasonlót, sem mást ki az ő vérvonalát képviselné.
Ritka holló ezen a zord tájon.
Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimeHétf. Okt. 15, 2012 6:19 pm

Félelem járta át benső énem, olyan félelem, amit csak a régi idők kegyetlen lidércei csalnak elő kegyvesztett emberekből. A sikoly résnyire nyitott ajtó mögül csapott bele az idegeimbe, nyirkosan megtántorítva ezzel lépteimet. A skandináv sztyeppék üvöltő félelme, az a fajta harag, gyűlölet, amiben nincs remény, és amiben talán nem is volt sohasem. Egy valahogy ismerős érzés volt csupán, egy másik vámpír hatalma, egy másik áldozat félelme. A felfedezés kíváncsiságot ébresztett bensőmben, összemarta a gyomrom, fojtogatni kezdte a tokom és cserepessé rajzolta ajkam minden rostját.
Mikor a szoba elé érek, az erő megszűnik, a rettegés helyét jóleső csend veszi át. Mintha fellélegeznék, de ez nem az én hangom, nem érzem ezeket, egy csak illúzió. Kék tekintetem a szobára siklik, a nőre, a vérző férfira, a jelenetre, ami morbid módon tetszetős volt számomra. Nem volt bűn nekem eme látvány, a jelenet, a meglesett étkezés, intim kicsiny haláltusa. Nem ismertem az illem effajta formáját, nálam minden nyers, véres és egyszerre vágytól fűszerezett kettősség. A dac az én asztalom és kenyerem a határozottság, a hideg, a hűvös szellő, kék mélység fullasztó csendje.
A távolból, a szoba gyér fényében ül a szőke szirén, hasonlít rám, egy népemből, alkata olyan mint húgaim gyenge teste, olyan mint enyém. Arcán és tekintetén átsuhan valami sötét, valami megmagyarázhatatlan számomra, talán a harag, a meglepettség. Hangja azonban egészen mást árul el számomra. A férfit erőteljesen, határozottan, mégis valami gyengeséggel a hangjában invitálja. A férfi feláll és rám pillant, tekintet opálos, nincs benne semmi érzelem, pedig szív oly hevesen ver mellkasában, ahogy csak egy sebzett vad szíve meleg testében.
A férfi készségesen tárja ki előttem az ajtót, nem volt szándékomban belépni a körbe, de a kíváncsiságom nagyobb volt, a vágyam pedig oly nagy, hogy szinte összetéveszthető volt valami sötét dologgal.
Besétáltam mezítelen talppal a puha kasmír szőnyegre, fejem félrebillentettem és le sem vettem szemem a nőről. Valami sötét és kissé beteges vágytól űzve megakartam érinteni, talán azért mert erőm egy kis része benne is megvolt, szokatlan volt ez a találkozás, és ahogy közeledtem felé, minden egyszerre lett nagyon hideg, fagyos. Hoztam magammal azt a félretéveszthetetlen füstös illatot, ami hóval és vassal keveredett, az otthon illata, ami én voltam. Különös tekintettel pillantottam rá amikor megálltam előtte. Hangom lágy volt, nyugodt, mély, kürtre emlékeztető mellékzörejjel. – A nevem Caligine. – Nyújtottam kezem, hogy megérinthessem ujjbegyeimmel kézfejét. Hideg volt tapintásom, az övé szokatlanul puha, mindemellett lappangott benne valami rém, szörnyeteg, ami gyönyörű ruhába volt öltöztetve. Ő volt az, saját maga. Ritkán érintek meg vámpírokat, talán testvérem volt az, akit utoljára keblemre öleltem, fájó emlékek képe tódult elmém falának, amit nehéz küzdelemben félresöpörtem. Tekintetem azonban még ennek ellenére sem vettem le róla, úgy néztem rá, ahogy ő nézett rám mikor megpillantott. Mintha egy örökkévalóságig érintettem volna mire elszakadtam tőle. Hangom zárta be a hideg szikla peremét ami köztünk tátongott. – Nem akartam megzavarni semmit. – Sütöttem le szemem és ajkam ezzel együtt húzódott mosolyra, volt benne valami megbabonázott, különleges, egyedi. Vakítóan kék szemem ráemeltem és a majdnem vele szemben álló fotelre pillantottam. Nem kínált hellyel, ezért vettem a bátorságot. Leültem a puha fotelbe, lábaim magam alá húztam és néha-néha felé pillantottam. Vékony mutatóujjamat ajkaim közé fogtam, és megnyaltam, hogy a felrepedt fehér bőrből kiszivárgott véremet lenyaljam. Végül egy lágy fújással megszárítottam a bőrt és szemem Freya felé emeltem. – Különös vagy, olyan szárnyaló galamb, ritkán találkozom olyannal, aki egy nemzetből való…velem. – Szinte suttogtam magam elé, de tudtam, hogy minden szót hall, mindent ért. Mikor ránéztem, az éhségem valamilyen oknál fogva, gyötrelmesen összeszorított, megakart ölni úgy, ahogy eddig még soha. Voltam már böjtön, nem is egyszer, de ha a nőre nézek, óhatatlan vágyat érzek a falánkságra. Amikor ezért érzem, biztos vagyok benne, hogy ő is érzi. Lehet a közös kis erőfoszlány miatt, vagy a régi idők miatt, esetleg a meglepettség miatt, de nem voltam egészen biztos benne.
A légkör kettőn között még csendes és fagyos volt, könnyedén lubickoltam benne, nem kellett tartanom, legalábbis ezt éreztem. Freya később született mint én, éreztem az erejét, a súlyos béklyót amit hordozott a mellén. Nem volt hasonlatos ahhoz amit én éreztem, az én béklyóm az erőm, a rabszolga jeleim, testvérem hiánya. Az övé más volt, másmilyen, mégis két skandináv szív összedobbant, egymásba gabalyodott és néma magánya csalogatta a kételyt, összeolvasztotta a női szívet.
Vissza az elejére Go down
Freya Shelia Argent
IV. Mestervámpír
Freya Shelia Argent


Hozzászólások száma : 54
Join date : 2012. Apr. 03.
Tartózkodási hely : St. Louis

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimePént. Nov. 02, 2012 4:01 pm

Leskelődő vendégem lassan lép közelebb, mezítelen talpának ujjai belesüppednek a szőnyeg puha szálaiba. Szemeit le sem veszi rólam, figyel, kutatóan, mintha titkaimat keresné. Én pedig nem takarom el előle. Noha nem mindent engedek látni. Nevének ismerősen fura csengése ébreszt rá, hogy talán még közelebbi a rokonságunk, mint azt gondoltam elsőre.
Érintése hideg akár a jég, a bennem lakó szörnyeteg kíváncsian lesi a mozdulatait. Egyszerre árad belőle a jég és a tűz. Keresem, kutatom emlékeim között, hátha meglelem a vérvonalát, de hozzá még csak hasonlót sem találok. Senkit sem ismertem előtte, aki a kettőség ilyen durva ellentétes jegyeit viselte volna a szívén.
-Nem zavartál meg semmit. – felelem hidegen. – A nevem Freya. Freya Shelia Argent, Moroven vérvonalából. – nem kínálom hellyel, nincs rá szükség, idősebb nálam, ha akar, hát leül, nem áll szándékomban megakadályozni, ha már önként invitáltam meg a szobámba. Mozdulatai lassúak, de nem a kimértségtől, sokkal inkább a fáradtságtól. Óvatos, bár nincs mitől tartania. Nem áll szándékomban rátámadni, akármennyire is gyenge. Sem azért mert konkurenciát jelentene, sem azért mert nem tartok igényt a fejére. Ez nem egy hegylakós film, hogy csapd le a gyenge halhatatlan fejét és tiéd az ereje. És persze a Tanács sem nézné tétlenül, hogy a mesterek öldösik egymást. Pláne ha a hóhéruk amúgy is épp a városban flangál valahol. Az, az átkozott.
Intésemre Daniel távozik, és halkan becsukja az ajtót. Semmi keresnivalója nincs már a körünkben egy likantrópnak. Érdekesebb társaságot találtam.
-Én lennék különös? Áruld el nekem, kérlek Caligine, egy ilyen gyönyörű mester, miért sanyargatja magát éhezéssel? A Város Úrnője remek vendéglátó, nem hinném, hogy megtiltotta volna neked, hogy ágyast válassz magadnak az alkonyat óráira. – kíváncsiságom az egekben jár, és ez nem pofátlanság, hiszen látni lehet rajta, még egy ember is kiszúrná, hogy nincs rendben vele valami, én pedig határozottan tudom.
-Sosem láttam még hozzád hasonlót, ismeretlen számomra a vérvonalad, egyszerre vagy olyan, mint én, és az ellentétem is. Gyönyörű északi nő, még az istenek idejéből. – ujjaimmal megérintem fehér haját.
– Mégsem értelek.
Halk kopogás zavar meg, majd az ajtó nyílik és egy barna hajú leány lép be tálcával a kezében. Ajkam szélét kedves mosolyra húzom, míg a lány az előttünk lévő asztalra leteszi a tálcát majd távozik. A lámpa fényében csábítóan csillog a kristályüveg, s benne az életet vagy épp nemlétet adó vöröslő vér.
Véletlen? Ugyan. Daniel figyelmessége, vagy talán az enyém, egy apró gondolatfoszlány. Mégsem társaloghatok egy lassan múmiává aszott vámpírral. Nem lenne etikus a részemről. Bár a maga módján még mindig gyönyörű látvány, persze az eltorzult lelkem beleképzelhetne mindenféle kínzást, a fájdalmakat, amiket átélt. De nem teszem. Még ráér, hiszen a titkok előbb utóbb, így is úgyis a felszínre kerülnek.
Még az istenek gyermekei sem cipelik örökké egymaguk bánatukat.
Vissza az elejére Go down
Caligine
IV. Mestervámpír
Caligine


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2012. May. 22.

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimeCsüt. Nov. 08, 2012 10:54 pm

Szíve összekuszál, szívének összes emléke, mintha lágy fuvallat lenne, beleránt az erejébe ahogy megérintem keze puhaságát. Fagyosan szól, jegesen, de engem csöppet sem zavar, olyan deres akár én, talán ezért vonzotta bensőm magához oly’ sürgetőn. Nem ismerem vérvonalát, mint ahogyan másokét sem, ebben a világban én elzárva élek, a régmúlt pedig már nem részem. Nem éltem meg soha, szemfedőmre koporsót szegeztek, keresztet véstek, majd megpecsételtek és a szabadságot, mint érzést, soha nem ismertem. A szabadság pedig megadja azt a kegyet, hogy láss, tapasztalj, tudj és érezz. Én saját világomban éltem, saját magamból építkeztem.
Hideg tekintetem őt kémleli, méregeti az ápolt külsőt, a maszkot, amiben előttem pompázik. Néha, ahogy a részletek egyé forrnak bennem, elfog egyfajta másság érzése. Amikor ezt érzem, olyan mintha szégyellnem kellene magam, hogy miért? Talán csapzottságom, ápolatlanságom, soványságom és hidegségem miatt. Freya ereje hasonló volt az enyémhez, mégis volt valami elkorcsosult művi szépség a jellemében. A hosszú évek, az új élet, alkalmazkodásra kényszerít. Pedig nyers, űzött vad, küzdő jeges hóvihar az mi valaha lehetett, olyasmi, mint én, és olyasmi, mint egykoron én.
Félrebillentettem a fejem és csupán a közelében heverő szófára ültem le, illetlenségből nem válaszoltam arra, hogy kinek a vérvonala lennék. Nem hiszem, hogy fontos lenne, ahogyan én sem, vélem, hogy ő sem ismeri teremtőm.
Kinyilatkoztatásomra nem kis meglepetésemre válaszol nekem. Nem mindenki tud mit kezdeni nyílt szavaimmal és őszinte mondataimmal. Freya igen hamar megtalálta velem a közös hangot, nem félt tőlem mint sokan mások, de mégis éreztem benne valami érthetetlenséget. Az erőm, a külsőm összezavarja, ahogy Ő is engem. Összekuszál az érzés, hogy miért vonz magához, hogy miért bújik el önmagától, miért rakott ezüstleplet csodás erejére.
Tekintetem ráemeltem, nem szakítottam félbe, figyeltem ahogyan hosszú ujjai a hajamhoz nyúltak és megérintették pár tincsemet. Ajkaim szóra nyíltak amikor kopogtak, ujjaim az ő ujjaihoz ért és egy lassú mozdulattal kezembe vettem kezét. Lesütöttem a szemem, vér illata csapott meg kegyetlen aromával, az orromba hatolt, aztán a gyomromba, végül az összes húsomat összemarta. Örvénylő kék szempár pillantott fel Freya arcába, és egy egészen más arc nézett rá. A másodperc tört része alatt értem a poharakhoz, és azzal a pillanattal fogyasztottam el a vért belőlük. Lassú és komótos kortyokkal születtem újjá, hajam szinte fehérlett a fényben, arcom ragyogott, és szemem kútvesztővé változott. Nem volt nyoma az éhező vámpírnak, a sovány és esetlen nőnek, megteltem élettel és erővel. Ajkam széléről legördülő vércseppet ujjaimra kanyarintottam és egy gyengéd mozdulattal lenyaltam arról.
Lesütöttem szemem ahogy feleszméltem és felfedeztem mohóságom. - Bocsáss meg...- szóltam - hogy ily’ hirtelen ittam…a vendéglátással nincs baj - vallottam be - de ritkán veszek magamhoz vért, nem szoktam hozzá, néha túlzásba viszem. Nem volt szándékomban ilyesfajta megválaszolatlan kérdést ébreszteni elmédben….-
Kedves mosoly terült szét az arcomon, de a szemem mindent elárult és körülöttem szokatlan erő kavargott. Hideg és meleg találkozása, amikor melegség jön rád, fázol majd hőségtől szenvedsz. Vágy és rettegés, a kétely összessége. Elindultam Freya felé és visszaültem a helyemre, mostmár nőként és nem hullaként.
Letelepedtem a szófára és kényelmesen elhelyezkedtem, csendben, álmodozó tekintetem ráemeltem. - A vérvonalam egyszeri, de ezt nem sokan érthetik meg. Ezért… - sütöttem le szemem. - voltam rabszolga. - Emeltem lélektükröm újra rá suttogó hangom után. Nem éreztem azt, hogy ezt titkolnom kellett volna. Ezért gyenge ruhám anyagát lecsúsztattam vállamról, csak az alatta lévő selyem kombiné látszott ki és persze a megbillogozott bőröm, a fekete rabszolgajel, ami már örökre én voltam, belém égették. Karomra, bokámra, lapockámra. Megmutatva magam, szégyenem, részét egy énemnek és egy életnek.
Fájó simítás volt bőrömnek a tekintet mit kaptam, hamar, lassan húztam vissza az anyagot a testemre, vállamra. A meztelen meleg fuvallatot, jeges pára váltotta fel a bensőmben. Anyag takar, hideg vagyok.
Kissé felegyenesedtem és Freya felé pillantottam. Érdekelt, hogy miért van itt, miért leplezi el, hogy ő mi is valójában.
Megakartam érinteni a szívénél, ujjaim lassan szíve felé siklottak, majd a dobbanást már tenyeremben éreztem, kínzón. Az erő összeszaladt bennünk és én felsóhajtottam, éreztem minden terhet, Aislinn kötelékét, a fegyelmet amit magára erőltet, a korlátokat amikbe beszorítja saját magát. Mire feleszméltem már egészen közel, egymás arcába bámultunk, két szempár, két erő, a hó illata a tél füstös valója, a vér mámoros íze. Ajkaim ajkára tapadtak és fájón csókot lehetek azokra. Hosszas, gyengéd és mégis hidegtől reszkető csókot. Lubickoltam a vad skandináv erőben, örvénylett mindkettőnkben és talán el is akartam veszni benne.
Vissza az elejére Go down
Freya Shelia Argent
IV. Mestervámpír
Freya Shelia Argent


Hozzászólások száma : 54
Join date : 2012. Apr. 03.
Tartózkodási hely : St. Louis

Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitimeVas. Nov. 25, 2012 6:33 pm

Magunk között szólva, ritkán tapasztalja meg egy vámpír, egy másik újjászületését, nos persze arról az esetről beszélek, mikor nem egy friss hús kerül a hárembe. Csodákkal ritkán futok össze, de talán jogosan hívhatom a látottakat annak. Az életnek nevezett valami lassan terjed szét a testében. Szemmel látható, ahogy meggyűrt bőre visszanyeri eredeti puhaságát. Haja felfénylik ezüstfehér csillogással, akár a szikrázó hó. Szemei megtelnek az óceánok jeges kékségével.
Érzéseket kelt bennem, kusza, megmagyarázhatatlan érzéseket. Mintha az otthon újra felépülne előttem, a rég elfeledett sivárságból. Hangja ránt vissza merengésemből, szabadkozik? Halvány mosolyt csal arcomra a gondolat is, hogy egy nálam idősebb vámpír elnézést kér mohósága miatt. Tán csak az ifjak, kiváltsága lenne a 7 főbűn egyike?
Vérből épített tökéletes, törékeny maszkja elfed minden korábbi hibát, minden csorbát a tökéletesnek látszó pengén. A látszat tükrén mégis karcokat ejt a valóság, ahogy rabszolga sorsáról kezd mesélni, s szemléltetésként felfedi megbélyegzett testét. Lelkem remeg a gondolattól is, hogy milyen kínokat kellett átélnie. Mit tagadjam, teljesen felizgat, érzem, ahogy már a puszta látványa megmozdítja a belsőm, erőm lustán lengett körül, de most mintha önálló kíváncsiság hajtaná. Figyelem mozgását, felém siklik, megérint, tenyerét a szívemre teszi, tekintetünk egymásba fonódik, mint két örvénylő jeges szélvihar. Egy pillanat választ csupán el a tökéletességtől, az otthon melegétől. Ajka az ajkamhoz ér, és a világ megváltozik, a szoba eltűnik, erőink egymásnak feszülnek, majd egymásba olvadnak, keverednek, kiegészülnek.
Újra ott állok az erdőben, újra ott, újra akkor. Lábamnál Morigna élettelen teste, de nincsenek az elrablóim, csak Caligine kezét fogom, csak ő van velem. A hó nagy pelyhekben hullik. Minden nyugodt és csendes. Kinyújtom a kezem egy hópihéért. Hideg. Igazinak tűnik, pedig tudom hogy csak a hatalmam játszik velem, az enyém, Caligineé.
Az idő változik, kedvem szerint, a szél beletép a hajamba és már St. Louisban vagyunk. Emlékszem erre az estére, a megérkezésem estéje. A múzeum, ahol megismertem Nathant, miatta maradtam a városba, miatta vállaltam Aislinn kötelékét, s most sehol sincs. Vérkönnyek csorognak le arcomon, ahogy Caliginere pillantok, aki még mindig a kezem fogja. Mintha csak egy filmet mutatnék neki, a válaszok, amikre kimondatlanul is rákérdezett.
Lehúnyom a szemem, és ahogy újra kinyitom, a szobában ülök, ajkam még mindig Caligine ajkához ér, ujjai az én ujjaimba fonva, tökéletes ellentétként, az én kezem az ő szívén. Elhúzódom lassan, erőm visszazárom a bőröm alá, és újra lélegzem, mintha eddig visszatartottam volna. Csupán az arcomon lecsurgó véres patakok árulnak el. Nem az vagyok, akinek látszom.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg   Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kárhozottak Cirkusza: Freya & Caligine : Skandináv Hideg
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vérnegyed Parkja: Aislinn&Caligine - Hideg Találkozás
» Kárhozottak Cirkusza - Aislinn & Mors
» Kárhozottak Cirkusza - Please let me take you out of the darkness and into the light.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: St. Louis - Játéktér :: Vérnegyed-
Ugrás: